Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 říj 2022 10:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Saudi Arabian Airlines
PříspěvekNapsal: 01 čer 2022 19:37 
VIP

Pareja píše:
Díky za report a za potvrzení, že tento zážitek si nechám ujít :)

S vlastním alko by to, myslim, šlo, oni zase nehledí na to, jestli si jdeš přidat 2x nebo 6x, a s plnym břichem usneš tak rychle, že se ani pomodlit nestihneš a cenzury v ife si nevšimneš. Za 5k CZK slevy (proti konkurenci) pro nás chudší fajn deal ;)

PříspěvekNapsal: 04 črc 2022 23:53 
Návštěvník

majkl666 píše:
Ahoj, přináším pár postřehů z mých prvních dvou segmentu se Saudia airlines pokud někdo využil jejich akci do BKK za 7.5k ať ví na co se těšit nebo netěšit.
VIE-JED
První překvapení ještě před nástupem - busmo. Lauda i Wizz přes jetbridge, Saudia busem, ale nevím jestli náhodou to nebylo kvůli počtu pax, celkem cca jen 60 ks z toho business takřka full, odhadem 18 ks???
A320 ekonomy legroom na 5h letu v pohodě i pro mě 193 cm ale asi jsem očekával trochou více mista, na některých servrech udávaných 81 cm to zřejmě nebylo.
Jinak si moc nepotrpí na čistotu interiéru, ale nic co by se nedalo přežít.
Servis před odletem teplý ručník + sluchátka. IFE je poměrně obsáhlý, jsou tam i nedávné novinky třeba nový Spidarman a Matrix. Zdá se mi lepší než třeba u KLM. Hlavní jídlo během letu bylo výborné, bohužel o salátů a některých neidentifikovatelných věcech k tomu se to říci nedá.

Přestup v Džidě = peklo na zemi.
Letiště vypadá z venku nádherně, uvnitř neskutečné nedodělky. Např.jdete po obří chodbě a prostě jen tak zakopnete třeba o trčící kabely uprostřed z podlahy nebo jakési krabice zakrývající asi ty kabely. Někde nevymalovano, na mnoha místech totálně popraskané skleněné zábradlí, skoro žádné obchody, prostě nic, jen pár obrazovek s přímým přenosem z Mekky. Záchody by potřebovali asi speciální kapitolu, doporučuji veškeré potřeby vykonat v letadle nebo doma. Byl jsem na třech různých WC a z toho by člověk blil, taky že mi natáhlo několikrát.
V centrální části je food court, otevřené asi čtyři nějaké místní fastfoody, každý však nabízí skoro to stejné, je to drahé a není to dobré.
Duty free je menší než v OSR a to jako vážně!
Je tam tranzitní hotel v ceně cca 2200 Kč double room na 6h.
Jinak bez salonku už nikdy více, bohužel já až na místě zjistil že mám vstup do salonku který je ve starém terminálu :roll:
Teď sháním kde se dá vstup do nějaké salónku při mém zpátečním letu za přijatelnější cenu než jsou ceny na místě cca od 1000 Kč a výše.
Wifi je v nabídce zdarma, řeší se přes sms vložením českého čísla a vyčkání na sms s přístupovým kódem, ta nepřišla ani na jedno ze tří zkoušených českých telefonních čísel. Jeden zaměstnanec nám však dal QR kód na zaměstnaneckou wifi místního fastfoodu. Nejdříve chtěl 20 SARů, ale když zjistil, že SARy fakt nemáme, nechtěl ani nabízené eura, nečekané a divné.

JED-BKK posádka spíše ženská což bylo lepší než předchozí let, kde byla žena jen jedna a pánové moc příjemní teda nebyli.
Před odletem každého letu je vždy modlitba. Je nahraná takovým tajemným hrubým hlasem a text běží také v arabštině a angličtině na obrazovkách. Při úplným tichu v letadle je modlitba docela zážitek, každopádně to asi moc nepřilepši lidem co se bojí létat.
Furt se všude objevuje vzdálenost do Mekky, což po čase už docela vadí.
Vzhledem k časnému rannímu odletu do BKK se po vzletu a vypnutí signalizace připoutejte se odehrála docela zajímavá scéna kdy se cca 30 lidi ihned vydalo do zadní části letadla, kde se nachází modlitebna na ranní modlitbu. Bohužel kapacita je dle mého nazoru tak 10 pax možná 15 tak se na všechny nedostalo a právě tito "nešťastníci" začali pokladat své koberečky a modlit se všude možně kde to jen šlo, hlavně v exitech.
CC mužského pohlaví to neřešili, ale dámy nejenže pořádně vynadali všem modlícím lidem mimo modlitebnu, ale i svým mužským kolegům, kteří to odmitli nějak řešit a fakt teda razantně si sjednali respekt, no čuměl jsem jak vyoraná myš.
Jinak let fajn, legroom lepší než mají B787 třeba u Air France nebo BA.
Překvapení je Amenity kit v ekonomy, škraboška, ponožky, špunty do uší, kartáček a zubní pasta.
Hlavní dvě jídla opět dobrá, po vzletu bageta s pizza náplní a před přistáním teplé jídlo bráno jako snídaně i když se přistává v 17:00 Thajského času, takže nějaká vaječina, párek, pečené brambory a špenát, nebo druhá možnost palačinky. Servírováno vždy bez tácku na jakési prostírání, pěkný dojem kazí jen plastové příbory.
Zpět letíme v sobotu časně ráno, tak pak ještě mohu přidat nějaké postřehy.
Jo a chlast vážně není k dispozici, alespoň nad tím pivem by se mohli smilovat :(
Každopádně Saúdové plánují udělat v JED a RUH dvě centrální arabské přestupní letiště do roku 2030, které dohromady odbaví více než 200mega pax ročně, což se mi jeví momentálně jako docela zajímavý a odvážný plan.
Za Qatarem, EK a Dubaji zaostávají ještě docela dost, no hold mají před sebou hoooodně dlouhou a trnitou cestu a jsem zvědav jestli se jím to povede.
Omlouvám se za případné překlepy a chyby, píšu z mobilu a to není úplně nejkomfortnější na takovou lehce obsáhlejší recenzi a navíc po půlnoci místního času. Pokusím se sem hodit ještě nějaké fotky, ale zatím se mi to nedaří...

Co recenze na zpáteční rotaci?

PříspěvekNapsal: 24 črc 2022 21:07 
Návštěvník

Tak už taky můžu přidat zkušenost se Saudama.

VIE-RUH
A320 - jak již bylo řečeno, interiér starší a na čistotu si moc nepotrpí. Jinak servis OK, až mi jich bylo líto, protože na economy kmitaj jen dva a sotva to všechno stihnou za těch 5 hodin. V businessu zhasnuto a hotovo už po 2H letu. V Economy se zatmavení nekonalo, což byla docela škoda vzhledem k odletu z VIE v 18:05 a přistání v Rijádu v 00:45.

Před vzletem rozdávaj sluchátka, pak následoval hot towel.
Po vzletu se koná Saudi coffee nebo džus + datle.

Asi po 2,5 hod rozdávali jídlo. Na výběr chicken pasta nebo ryba s rýží. Seděli jsme vzadu, takže už byla jen ryba :cry:

V mezičase běhají s nápojema. A před přistáním opět káva nebo čaj.

RUH-BKK
B787-10 - interiér krása, legroom paráda, ale mám jen 171cm…

Letiště v RUH je starší, ale 4 hod se dá přežít. Je tam několik salónků, cena 35 USD na 6 hodin - nevyzkoušeno. I během noci je tam spousta možností občerstvení - Burger King, Domino’s pizza, Dunkin Donuts, Starbucks, Costa atd. Dutty free uprostřed haly. Haly jsou tam dvě, jak přes kopírák. Vodu doporučuju v automatu za 2 SAR (13 CZK), ale platba kartou funguje tak v jednom pokusu z pěti, tzn. je potřeba trpělivost. :lol:

Samotný let opět OK, jen bylo docela narváno.
Před vzletem opět hot towel, ale dle předchozí recenze jsem čekal amenity kity, který se bohužel nekonal ačkoliv jsem ho viděl v binech (možná, že JED-BKK je o hoďku delší let, tak proto??). Překvapilo mě, že oproti letu v A320 nebyly k dispozici deky, resp. jen na zeptání.

Po vzletu jen nápoje, servis až později. Asi po 3-4 hodinách snídaně (tedy naopak než zde přítomná recenze). Na výběr párek a vajíčka nebo wafle s čokoládou. Před přistáním kousek pizzy a dezert.

Celkově jsem asi čekal víc, posádka se snaží, ale přijde mi to celkově dost chaoticky organizované.
Jídlo slabší průměr, ale měl jsem asi smůlu na tu rybu.

Uvidíme co let zpět, tentokrát BKK-JED-FRA.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2022 22:42 
Diskutér

Saudia překvapila s free rebookingem AMS-DXB v businessu na Emirates, po schedule change..

PříspěvekNapsal: 31 črc 2022 11:33 
VIP

Byl jsem zvyklý si lety zkontrolovat u Saudů.
Zadám booking ref a jméno a nic nenajde.
CMTrip moje lety vidí, aerolinka také, tak proč Saúdové ne?

PříspěvekNapsal: 05 srp 2022 20:29 
VIP

Ja mám s nimi zlú skúsenosť, a to som s nimi ešte ani necestoval :-).

Pred týždňom som kúpil letenku Viedeň – Jeddah - Bangkok – Rijád – Frankfurt. Dnes ráno poslali mail a SMS o posunutí odletu z Viedne o 30 minút neskôr. Paráda, menej nepríjemného času stráveného v Jeddahu. Ale poobede prišla SMS o posunutí odletu z Rijádu o 22,5 hod. Žiadna možnosť výberu, či zmenu akceptujem alebo nie. Jednoducho mi oznámili, že je to tak a basta. Pritom nás stačilo presunúť na let Jeddah – Frankfurt, ktorý stále predávajú, a ktorým by sme prileteli do Frankfurtu v podobnom čase, ako bol pôvodný prílet. Lietadlo, s ktorým odlietame z Bangkoku, má medzipristátie v Rijáde a potom pokračuje do Jeddahu. Samozrejme, nie som blbý, aby som letenku kupoval priamo u mohamedánov, a tak som prvý raz kupoval u Student Agency. Podal som reklamáciu u SA aj s ústretovými návrhmi na riešenie, tak uvidím ako to dopadne. Ak nezabudnem, výsledok sem napíšem.

PříspěvekNapsal: 08 srp 2022 16:50 
VIP

Reklamácia u Student agency, úspešne vybavená, let zmenený na mnou navrhovaný (pozri príspevok vyššie).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina