Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 kvě 2019 20:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Finnair
PříspěvekNapsal: 29 dub 2019 17:43 
Diskutér

mandarinka1 píše:
Podle všeho došlo vloni ke změnám, viz jejich stránky:

...

Letím s nimi do Japonska, tak to s vínem přežiju, a přežila bych i bez něj, ale pro některé lidi to může být i důvod, proc si je na LH nevybrat.

Podobný systém už platí delší dobu. Uvedené změny se týkají jen testování nového konceptu, tj. např. nic zdarma do BKK.
Alespoň co se týče tvrdšího alkoholu, tak je nabídka lepší, než co je u mnoha jiných společností k dispozici v J. Pak je otázkou, jestli radši mít levný hnus zdarma, nebo možnost koupit si něco kvalitnějšího.
Horší je podle mě absence snacků mezi jídly - přestože se dají koupit za relativně přijatelné ceny, aspoň něco základního by mělo být dobrým standardem (balíček preclíků nepočítám).

PříspěvekNapsal: 29 dub 2019 17:48 
VIP

Povídám, že borůvkovej džus.
Když 5* etihad servíruje coby večeři na odletu z icn instantní nudli, co čekáte od AY?

PříspěvekNapsal: 29 dub 2019 20:53 
Moderátor

mandarinka1 píše:
burito píše:
No, "zdarma chlast", to nevím... v normální economy je u AY pivo a víno bez omezení...

Podle všeho došlo vloni ke změnám, viz jejich stránky:

Flights to Bangkok
soft drinks, juices and water are all served free of charge. Beer, wine and other alcoholic beverages are available for purchase.

Flights to Japan, China, Hong Kong, Singapore, Seoul and Delhi: soft drinks, juices, water, beer and wine are all served free of charge – other alcoholic beverages are available for purchase.

Flights to the United States (New York, Miami, San Francisco, Los Angeles and Chicago):
first meal includes soft drinks, juices, water, beer and wine free of charge. Alcoholic beverages are available for purchase at all other times.

Čili do Bangkoku nasucho, do Ameriky dostanete zdarma pivo a víno jen u prvního jídla a pouze do Japonska, Číny a spol. by pivo a víno mělo být po celý let bez poplatků. Veškerý ostatní alkohol zpoplatněn.

Letím s nimi do Japonska, tak to s vínem přežiju, a přežila bych i bez něj, ale pro některé lidi to může být i důvod, proc si je na LH nevybrat.

Aha.... Tak to jsem je přecenil.... S AY moc nelétám, jen 2x RT do Asie. A350 a míle do AS jsou hlavním důvodem + benefity s OW. Mimo servis snack jen na dokoupení a jídlo samotné jen na zahnání hladu. Chuťově vcelku zajímavé finské pivo a relativně (na economy) slušné víno určitě zpříjemní cestu, špatně jsem to ale generalizoval i na cesty mimo Asii. Nadávat na horšící se služby EK už asi není na místě....
P.S. Prosím rozumně s těmi zkratkami... u LH jsem dlouho tápal, proč se sem plete Luftwaffe :-)

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2019 15:50 
VIP

V lietadle letu AY 11, HEL-SFO je tolko Slovakov, ze ked to druzgne, tak bude na Slovensku statny smutok.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2019 16:48 
VIP

afleben píše:
V lietadle letu AY 11, HEL-SFO je tolko Slovakov, ze ked to druzgne, tak bude na Slovensku statny smutok.

a v česku státní svátek :-D

Druzgne je z maďarštiny nebo finštiny? :-)

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2019 17:18 
VIP

brumbrum píše:
afleben píše:

a v česku státní svátek :-D

Druzgne je z maďarštiny nebo finštiny? :-)

Druzgnut je z jedneho jazyka v Polynezii. To priniesol general Stefanik a aj osobne demonstroval vyznam slova. Tusim je tomu prave 100 rokov, ci ako.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2019 22:20 
Moderátor

OT 2afleben: Polynézský tvar ani význam slova neznám, avšak nedaleko od prezidentského paláce v Papeete je Stefanikovo jméno stále aktuální. V místě, kde je na tabuli residence, je policejní ubytovna a uvnitř Stefanikův pomník. Tam je ale potřeba se dostat, což se mi nepodařilo...Při druhém pokusu i ta tabule s Residence - Faiere Stefanik 2 dny po zhotovení fotky zmizela... (Faire je kopec nad Papeete, kde měl Steafanik hvězdárnu (tedy spíš pozorovací domek) a chtěl pozorovat r. 1910 Halleyovu kometu - vzhledem k počasí se mu však cíl této návštěvy Tahiti splnit nezdařilo).
Příloha:
IMG_20190316_115749.jpg
IMG_20190316_115749.jpg [ 547.49 KiB | Zobrazeno 626 krát ]
Příloha:
IMG_20190315_131710.jpg
IMG_20190315_131710.jpg [ 452.47 KiB | Zobrazeno 626 krát ]

PříspěvekNapsal: 08 kvě 2019 14:19 
VIP

clancy píše:
Chci vědět, jestli za výběr místa během OLCI zaplatím stejně jako teď. Nechci sedět uprostřed bez možnosti změnit místo bez poplatku, To si to můžu koupit hned.

Ještě čerstvá zkušenost, mohlo by se to někomu hodit.

Jsme dva na letence.
Chci si přikoupit Premium economy, nabízí se to za peníze nebo Finnair body.
Upozorňuje mi to, že "výběr se bude vztahovat na všechny pasažéry na letence". Na to pozor!
Vybírám si sedačku na prostřední trojce, která je celá prázdná, a zadávám platbu bodama. Mám body jenom na jednu sedačku. Provede se to, přijde potvrzení a účtenka, zaplaceno body.

A teď to překvápko. Dělal jsem si palubní vstupenky (tj. tu divnou zkratku OLCI), a koukám jak z jara: počítač posadil druhou osobu z naší letenky přesně vedle mě!!! Do Premium Economy, a ZADARMO! To zadarmo jsem si pro jistotu teď zkontroloval na platební kartě.

Takže máte-li někdo body, investice do jedné sedačky může přinést obsazení dvou, tří sousedních (pokud jsou na jedné rezervaci, samozřejmě!). Ale netuším, jestli z této jedné konkrétní zkušenosti lze odvodit pravidlo, že jo... takže to berte jako tip.

Nejlepší na tom je, že kámoš bude no-show, což počítač netuší. Ale je to na trasatlantickym letu, a už na přískoku PRG-HEL nebude letenka využitá, tak možná bude počítačem bleskurychle zrušena celá jeho trasa.
Uvidíme, jestli nakonec vedle mě někoho posadí. Bylo by fajn mít vedle sebe volnou sedačku.
Nebo celou trojku pro sebe. Ale to už chci asi trochu moc...

PříspěvekNapsal: 08 kvě 2019 14:28 
VIP

A teď to rozuzlení. Kdybys byl na letence jeden, stálo by to bodů půlku :-D

PříspěvekNapsal: 16 kvě 2019 10:56 
VIP

Ja na tú biznis triedu nemám šťastie :(
Za 560/osoba som mal kúpený upgrade pre dve osoby na let SFO-HEL na 8.5.2019.
Odlet 19:10, už o 19:15 lietadlo štartovalo na dráhe. Už už to vyzeralo, že sa odlepíme, keď zrazu brzdí ako o život. Rejected takeoff, we have not enough power from left engine :(

Nakoniec sme odleteli na druhý deň Lufthansou v dobytčkáku, v prostredných sedadlách štvorky v A380.

Hneď po prílete som požiadal o kompenzáciu. Dnes mi potvrdili, že mám nárok na 2x600 eur z európskej regulácie plus úhradu nákladov na hotel a taxi, dokopy 1380 eur.
Okrem peňažného vyrovnania mi ponúkli možnosť dostať namiesto toho voucher na letenky vo výšie 1850 eur (+470). Zobral som peňááze, ale schválne som reagoval (poslal číslo účtu) okamžite, lebo som vedel, že to budem ľutovať (už ľutujem) :)

Čo ma teda prekvapilo nepríjemne, že refundácia nepoužitého upgrade vraj bude trvať niekoľko týždňov. WTF?

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2019 10:52 
Nováček

Citace:
Nejlepší na tom je, že kámoš bude no-show, což počítač netuší. Ale je to na trasatlantickym letu, a už na přískoku PRG-HEL nebude letenka využitá, tak možná bude počítačem bleskurychle zrušena celá jeho trasa.

Není to škoda, nechat propadnout premium eco? Nemá kámoš jmenovce třeba, co by tím nepohrdnul?

(Nebo jmenovce do dvou písmenek překlepu, nebo jaký je vlastně na to limit? )

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2019 13:57 
Diskutér

H_K píše:
Není to škoda, nechat propadnout premium eco? Nemá kámoš jmenovce třeba, co by tím nepohrdnul?

(Nebo jmenovce do dvou písmenek překlepu, nebo jaký je vlastně na to limit? )

U Finnairu nic jako Premium Economy neexistuje. Comfort sekce k tomu má dost daleko a není to samostatná cestovní třída. PE bude někdy v roce 2021/2022.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina