Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 zář 2019 21:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ethiopian Airlines
PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 06:15 
Diskutér

Hotel normálně dostaneš. Oficiálně podle webu nemůžeš být ani déle než 8 hodin na letišti bez víza. Salónek není rozhodně na celý den. Výhodou je 100% mil do Turkish u většiny tarifů.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 06:36 
Diskutér

Haha, zrovna vcera, kdyz jsem travil den v Al Mourjan "salonu" v DOH jsem si na ten salonek v ADD vzpomel a rikal si, ze tam bych asi den travit nechtel :) Pokud tedy nejsi bezmeznym milovnikem kavy, kterou tam pripravuji nejakym tradicnim zpusobem (ja kafe nepiju, zato piju treba pivo, ktereho tam byly toho casu v teple lednicce 3 kusy..) Jinak tam meli rano i vecer loklani teple jidla, ktere byly docela dobre, je tam take takovy podivny bar (mozna tam maji schovane dalsi piva, v obou pripadech byl zavreny). Jeste je tam teda tichy "dark room" s dvema nefunkcnima masaznima kreslama a dalsim sezeni, kde pospavaji lidi. Celkove ten salonek podobne jako cele letiste pusobi hodne punkove/africky. Zas kdyby to bylo za hodne dobrych podminek a v businessu na tech 787, klidne bych do toho sel :)

PS. Ohledne navstevy mesta jsem co do kvality zazitku a ceny viz necetl moc dobre reference..

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 13:05 
VIP

zennie píše:
No prostě bych rád nějakou radu jestli je dobrý nápad tuhle cestu tudy absolvovat :)
Rozhodně, nám v Bangkoku dali automaticky voucher na hotel. Tranzitní vízum zdarma, muzeum s Lucy super, Merkato rovněž. Kostely mně neberou, ale pro někoho to může být taky zajímavé, hlavně ta večerní bohoslužba. Kázání islamistů je proti té kadenci hadr. Je ale fakt, že jsme to měli pohodlné, mezi jídlem nás vozila etiopská spolužačka ve stařičké Toyotě. Xmurphy dal i nějaký výlet k jezeru s hrochy mimo město, tak se ho zeptej na podrobnosti. Já bych se zabavil po oba dva dny.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 13:19 
VIP

hlavně pozor na saláty a poslední řadu v letadle. Tu už jsem poblil já :-)

PS: polštářky a deky skoro nesajou, tak to potom šplouchá všude kolem...

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 16:09 
VIP

s0ny: správně :D 100 % mil u TK je rarita, na letence do východní Asie pod 30-35k mi tohle nikdo nedá, a s ET je to za 15.5k, což je velmi příjemná cena tak jako tak (VIE-NRT/PVG-VIE) a dá to cca 18k mil, s přelety bych to mohl dát cca na 21-22k, což je super oproti cca 7k, co mám za jednu otočku normálně s rozpočtem cca 18k (+ přelety). Už jsem sice citlivější na čas strávený v letadle, ale těmi mílemi, lákadlem vyzkoušení exotické aerolinky (tady je mi jedno, jak to může být špatné, prostě rád zkouším) a ještě zastávkou v ADD, jsem v pokušení po tom skočit a asi to udělám, dokonce si říkám, že kdybych tím udělal ještě jednu otočku, tak si u TK můžu udělat E+... hotel díky za info, tím je to ještě jednodušší.

Fanosch: :D chápu. Kávu rád ochutnám, ale mé palivo je také především pivo, takže tohle úplně pozitivní zpráva není. Ale den bez piva snad přežiju :D Něco tvrdšího mají?

Co se týče kvality návštěvy města, zase tak moc to neřeším. Etiopie je jedním z mých dlouhodobých cilů, kde aspoň 3 týdny (a ideálně víc) chci strávit, takže návštěva Addis by byla fakt jen "abych neseděl na letišti", jestli dostanu hotel, tak vždycky se můžu zabydlet a pracovat tam. Ale už jsem zahlídl nabídky na streetfood tour, takže už teď se mi na tom hotelu sedět nechce :D

schwott: Dík za info - to jsem se chtěl právě zeptat, nenašel jsem na webu nic o vízu, jen reference, že se dostane nějaké tranzitní. Ale tranzitní hotel je venku a nikdo mě na něm nenutí sedět jo? Vím, že se tam nedávno stavovali kamarádi po cestě ze Súdánu na den s ET a vízum si platili (o tranzitním programu ET tím pádem buďto nevěděli nebo nesplňovali podmínky, teď jsou v divočině v Kanadě, tak se jich nezeptám). Jezero s hrochy nezní špatně :D Kouknu na to.

brumbrum: dám si pozor ;)

Díky všem za cenné info!

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 16:24 
Diskutér

Citace:
to jsem se chtěl právě zeptat, nenašel jsem na webu nic o vízu, jen reference, že se dostane nějaké tranzitní. Ale tranzitní hotel je venku a nikdo mě na něm nenutí sedět jo? !
dostanes "free ET viza" karticku ktoru das colnikovI ( :* Brum ), opeciatkuje ta a si v Etiopii :)
ADD nema priamo ziaden hotel, dostanes nahodny hotel, ktory moze byt od uplne mizerneho az po fakt dobry (zazil som aj aj) ktory moze byt v uplnom centre alebo aj uplne mimo (tiez som zazil aj aj)... v podstate ta nikto nenuti ist do toho hotela, v momente ako vyjdes von z priletej haly, mozes robit co chces, kedy chces a ako chces, takisto mozes ist na iny hotel ktory si zabookujes...

Naposledy upravil chlapec10 dne 16 črc 2017 20:33, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 16:30 
VIP

to jezero byl hotelový bazén s několika prostorově a pigmentově výraznými místními samicemi homo sapiens, z dálky to vypadá, voní a zní stejně ;-)

chlapec: pořád se mi nechce věřit, že byste v tý severomaďarštině psali ve slově "colníkovi" tvrdý Y (když teda pominu fakt, že je to pasovka a ne celník). Na druhou stranu se zennie ptal, jestli tam maj něco tvrdšího. Maj. CelníkY ;-)

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 16:34 
VIP

Diky, ted jsem akorat procital Flyertalk, kde jsem se o tech hotelech dozvedel totez, plus info, ze zohlednujou tridu (Y, takze se me netyka), tak status (tak bych mohl aspon lehce zabodovat). A asi to presne tak budu brat, podle toho, jak se po letech budu citit nabity energii, muzu nebo nemusim vyrazit poznavat, jestli nemusim platit vizum, neni co resit ;)

brume a co muj dotaz na tvrdy alkohol, sice jsem ho psal v citaci Fanoschovi, ale ty bys mohl vedet :D

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 16:48 
VIP

jsem pil pivo, bo dát si do těch jejich dobrot kořalku, ani se neohřeje. V letadle bych moc nečekal, v salónku bych vyžadoval. A když ne kořalku tak slevu :-)

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 20:36 
Diskutér

Ked som tam bol naposledy, tak takto nejak vyzeral vyber tvrdeho v Star Gold lounge...
Obrázek
vacsina bola lepsi import... jedlo hroza,
Citace:
, ze zohlednujou tridu (Y, takze se me netyka), tak status (tak bych mohl aspon lehce zabodovat)
to ta sklamem, s ET som letel bez statusu, neskor *S, a na konci *G, a mam pocit ze absolutne to nema vplyv na vyber, dokonca ako *G som dostal uplne najhorsi hotel :( jedina vyhoda pri *G ze mas VIP radu na transit okienku (musis sa tam zastavit pre viza karticku aj ked si pri odlete dostal voucher) a VIP radu na pasovej kontrole

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 20:52 
VIP

tak černej (pardon, pigmentově výraznej) Jeník to jistí...

PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 23:36 
VIP

letel som nedávno DUB-LAX s ET a môžem vrele odporučiť. jedlo fajn, miesta dosť v economy, inflight entertainment má všetko čo aj ostatné aerolinky.. dávajú aj taký balíček kde je kefka, pasta a na zakrytie oči na spanie :D samozrejme dreamliner. určite by som s nimi poletel znovu

PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 02:49 
VIP

Diky diky. Pujdu do toho ;)

chlapec10: Litas pravidelne do Afriky, nebo taky hrabes TK mile, nebo co ze mas tolik zkusenosti s ET? :)

PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 08:02 
Diskutér

do afriky som s nimi letel len raz, do JNB, ale absolvoval som s nimi zopar krat aziu a raz dokonca aj braziliu.... preto lebo dobre ceny a ako bonus mile, davaju 100% aj do A3 co zbieram

PříspěvekNapsal: 10 zář 2017 16:16 
VIP

Tak jsem doletěl do Tokya :)

Oceňuju všechno info, co jsem dostal, takže kdyby to mohlo pomoct někomu v budoucnu, předávám svou zkušenost:

Ve VIE nikdo netušil o tranzitním programu (ptal jsem se proto, že jsem vyčetl, že je rozumnější si tranzitní voucher vyřídit na odletovém letišti). Na C přepážce vůbec nevěděla, na co se ptám, zavolala mi supervisorku, která prý "knows about everything about Ethiopian Airlines". Ta, když jsem se jí konečně dočkal, se mě s vytřeštěnýma očima ptala, jestli jako jsem měl někde při koupi letenky napsáno, že při tranzitu dostanu vízum a hotel (letenku mám z GDS, takže neměl), jako by o tom slyšela poprvé, tak jsem to musel googlit na webu ET, mezitím se zašla ptát vedle supervisora OS, který o tom věděl zhruba stejně. Když jsem to našel a ukázal jí web ET, tak nejdřív začli zpochybňovat můj "intermediate connection", když jsem je přesvědčil, že to tak fakt je, tak jen odvětili, ať si zajdu na transit desk v ADD, kde se o mě postarají (no ne že bych úplně nutně ten voucher potřeboval už z VIE, ale tak nějak bych čekal, že supervisor bude aspoň tušit, o čem je řeč, ale jestli je tohle očekávání přehnané, tak bych aspoň nečekal, že mě pošlou do prdele tímhle stylem). Ještě mě poslali do blbého salonku (do kterého bych sice mohl, ale v tu hodinu už byl zavřený... o čemž bych teda opět čekal, že budou mít na checkinu přehled).

Let samotný, nemám si na co stěžovat, sice neseděla konfigurace ze Seatguru - zabral jsem 28L jakožto emergency, ve skutečnosti byla emergency řada 30. Ptal jsem se letušky, jestli takhle mají konfigurované všechny Dreamlinery (abych si to případně upravil na následující let, přece jen 16 h...). Netušila, poprosil jsem ji, ať zjistí a dá mi vědět, odkývala, vědět nedala (ale let jsem prospal, takže třeba to zkoušela; ale moc tomu nevěřím).

Výrazně pozitivně hodnotím, že pro *G blokují sousední middle. A to i u sedačky, která se tvářila jako emergency (sedělo to s Seatguru + nešlo vůbec vybrat v manage my booking, až při checkinu, kdy jsem zadal číslo FFP, se mi to zpřístupnilo). Nevím teda jestli jsem to u VIE-ADD přehlídl nebo změnili na poslední chvíli za letadlo s jinou konfigurací, ale let byl docela plný a middle zůstal vyblokovaný. Servis hodnotit nemůžu, usnul jsem hned, vzbudili mě na jídlo (a dal jsem si vodu, kterou jsem vypil a spal) a pak až v ADD.

Tranzit v ADD vtipný, po cestě z gatu do středu letiště nás zastavila pracovnice letiště se slovy "all transiting passengers this way" a nahnala přes příletový gate o patro výš (kde jsme vylezli odletovým gatem), což bylo dost nešťastné, asi myšlené v dobrém pro lidi s krátkým tranzitem, aby se vyhli security, bohužel mi to ztížilo hledání onoho transit desku (což mi nedošlo), který byl na původním patře. Dostat se tam bylo tak na půl hodiny, protože mě dva zaměstnanci letiště poslali úplně blbým směrem, takže tak.

Na transit desku fronta na cca 20 minut, ale dostal jsem voucher na hotel a šel jsem.

Co je příjemné na ADD, jsou priority fronty pro *G úplně všude (transit desk, vstup i výstup ze země, vstup do letiště, zavazadla na odděleném carouselu...). Všechno je to teda i pro Silver od Sheba Miles, takže je tam podstatně více narváno, než u podobných fast tracků na jiných letištích, ale stejně je to fajn.

Dostal jsem hotel Harmony, na budce hotelu v příletové hale nikdo nebyl, ale po pár minutách, co jsem tam seděl, si mě všimli ze sousední budky a na požádání zavolali někoho z hotelu a přišli mi říct, kde najdu shuttle, evidentně jel jen pro mě. Checkin na hotelu trval asi 10 minut, během kterého mi stihli totálně zkomolit příjmení (s mým pasem v ruce), což jsem zjistil ve chvíli, kdy jsem se chtěl připojit na wifi (které chtělo číslo pokoje + příjmení). Harmony je v pohodě hotel, i když fakt ne 4*, jak se prezentují. Ale je to pěkná 3* (s bazénem, saunou a fitkem). Na základě voucheru jsem dostal lístky na 3 jídla, snídaně, oběd, večeře.

Původní plán byl dát snídani, prospat se, dát oběd, a pak do večeře vyrazit na výlet do města, asi především do národního muzea, které mi bylo doporučeno (dík Petře! nevyšlo, ale doufám po cestě zpět), jenže během oběda začal šílený liják, který se přeměnil v krupobití, pak zpátky v liják, který trval ještě dvě hodiny, tak už jsem se na to pak tak nějak vykašlal. Měl jsem dost práce, tak jsem pracoval na pokoji, navíc jsem moc neměl energii někam jezdit. Ale to muzeum + pár drobností bych chtěl stihnout po cestě zpět v říjnu.

Jídlo na hotelu dobré, vše bufet, snídaně vysloveně západní, oběd a večeře mix etiopského a západní a za mě spokojenost.

Docela mě vyprudil hotel se svým transferem. 22.25 odlet, 20.25 shuttle prý, bylo to cca 15 min od letiště, tak asi v pohodě. 20.15 mi volali na pokoj, že bus čeká, tak jsem začal spěchat, cca 20.20 jsem přišel a bylo mi sděleno, že "shuttle is on the way", a podobnou zprávu jsem dostal při dvou urgencích, kdy jsem byl oznámit, že už fakt spěchám. Nakonec odjezd 20.45, příjezd 21.00, boarding 21.40, gate closes 21.55. Na vstupu do letiště security, s *G fast track, jenže jsem bohužel chytl zrovna místo za celou CC od LH, takže asi 15 minut... zbytek letiště jsem proletěl rychle, *G checkin (bp jsem měl, potřeboval jsem se zbavit kufru) rychlý bez fronty, *G pasovka cca 5 min, a salonek docela blízko, byl jsem tam cca 21.25. Řekli mi, že jdu na poslední chvíli (vím), že mám cca 10 minut. Jídlo většinou etiopské omáčky + nějaké balené sandwiche, nezkoušel jsem. V ledničce pivo a z tvrdého výběr průměrný, rozhodně lepší než v Erste (Menzies radši ani nezmiňuju), takže to nebylo tak zlé. Dost plno, ale místo se zásuvkou jsem na tu chvíli sebral.

Security je bohužel až za salonkem, na normální frontě mě poslali na "Gold", která je o kus jinde a tam byla taky nemalá fronta, pár lidí jsem s jejich dovolením předběhl, a nějak jsem to stihl. Ještě teda boardovalo dost lidí (i pár minut po gate closes). Tady neobvykle žádný gold průchod, resp. zjevně nechali naboardovat priority, a pak stejný průchod otevřeli pro všechny, takže smůla. Boarding teda stejně busem, stejně jako ve VIE, takže není moc co vymýšlet.

11.5 h do HKG, většinu jsem prospal, vstal jsem na jídlo, v prvním případě fish or chicken, v druhém chicken or beef, ve třetím (na segmentu HKG-NRT) chicken or fish, takže jsem prozkoušel všechno :D V prvních dvou případech instantní nudle s kuřetem/hovězím, žádný zázrak, ryba na druhém segmentu byla s rýží a docela dobré. Pečivo/salát/dezert nic extra. Máslo jsem neotvíral, takže roztíratelnost netuším, sorry ;)

Na HKG-NRT jsem už měl svůj emergency (furt 28L), nicméně na poslední chvíli vedle mě nastoupili dva černoši, s tím, že ten na middlu mě docela zatlačil do stěny. Zjevně bylo docela plno, takže i vyblokované sedačky pro goldy se plnily.

V HKG drtivá většina vystoupila a nastoupilo v economy tak 15 lidí max. Takže prázdno, kdykoli během letu se dala najít volná trojsedačka na spaní. Letušky se zjevně nudily, když jsem se fakt nudil já ke konci letu a šel je do galley požádat o pivo, bylo vidět, že jsem je rušil v jejich drbání.

Takže tak :) Závěrečný dojem - zajímavost aerolinky + tranzit docela fajn (když si člověk dá pozor na etiopské pojetí času), servis průměrný až podprůměrný, mil hromada... asi to zkusím ještě jednou kvůli statusu a pak se na ně vykašlu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina