Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 09 pro 2022 09:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turkish Airlines
PříspěvekNapsal: 23 zář 2022 15:26 
Diskutér

Ano, s feedbackem také mívám dobré zkušenosti. Bohužel mě tentokrát napsali, že mám zavolat. Ale pro přepojení dál je potřeba právě číslo z tohodle formuláře.
Nicméně skvěle zafungoval pražský mail PRAGUE.CUSTOMER@THY.COM.
Požadavek jsem psal včera ve 22:30 v češtině a odpověď v angličtině a nové etikety přišly hned ráno v 9:30.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2022 12:06 
VIP

Nevíte, jak moc velké kejkle s itinerářem povolují Turkish, když vám zruší původní let?

V březnu máme letět z Prahy do Hanoje a zpět. Týden po bookingu svůj letový řád řádně proškrtali a do Hanoje už nelétají každý den (střídají to se Saigonem). Vytvořili nám z 2 hodinového stopu v IST rovnou 26 hodin a let zpátky totálně zprasili. (leg IST-PRG odlétá dřív jak HAN-IST). 26 hodin dlouhý stop je nepraktický, protože spolupasažérka potřeba pro vstup do Turecka vízum za 45 $ a pro její zemi neexistuje ani vícevstupové e-vízum.

Je možné i nějak víc sunout datum? Existuje naděje na vytvoření open-jaw např. SGN/HAN nebo dokonce BKK/HAN? Tranzitní vízum zdarma, pokud vím, nedávají.

+ Kdy bych s nimi měl řešit rebook? Zatím se mi zdá, že to počká tak do února. Teď si užíváme flexibilní letenky, ktrou v případě lockdownu můžeme zrušit s plným refundem.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2022 14:10 
Diskutér

michal5 píše:
Nevíte, jak moc velké kejkle s itinerářem povolují Turkish, když vám zruší původní let?

V březnu máme letět z Prahy do Hanoje a zpět. Týden po bookingu svůj letový řád řádně proškrtali a do Hanoje už nelétají každý den (střídají to se Saigonem). Vytvořili nám z 2 hodinového stopu v IST rovnou 26 hodin a let zpátky totálně zprasili. (leg IST-PRG odlétá dřív jak HAN-IST). 26 hodin dlouhý stop je nepraktický, protože spolupasažérka potřeba pro vstup do Turecka vízum za 45 $ a pro její zemi neexistuje ani vícevstupové e-vízum.

Je možné i nějak víc sunout datum? Existuje naděje na vytvoření open-jaw např. SGN/HAN nebo dokonce BKK/HAN? Tranzitní vízum zdarma, pokud vím, nedávají.

+ Kdy bych s nimi měl řešit rebook? Zatím se mi zdá, že to počká tak do února. Teď si užíváme flexibilní letenky, ktrou v případě lockdownu můžeme zrušit s plným refundem.

Obecně by měla být možnost změny -7/+15 dní, stejně tak změna destinace v rámci definovaných oblastí. Já mám vyzkoušeno na award bookingu změnu ORD-IST na SFO-IST.
https://aviacenter.ru/en/news/2019/03/10/turkish-airlines-tk-(235).-exchange-rules-in-case-the-change-of-the-schedule/

Osobně bych na změnu letenky dlouho nevyčkával. Aktuálně začínají mít spoustu letů beznadějně vyprodaných. Nevím, jestli za to nemůžou i Rusáci, kteří se v podstatě někam dál do světa dostanou nejlíp právě s Turkama. Zároveň na březen si stále budeš moct slušně vybrat seating. Čím blíže budeš k odletu, tím spíš skončíš někde uprostřed letadla. Za mě bych si dal deadline upravit itinerář nejpozději do Vánoc...
Největším úskalím jakýchkoliv změn je narazit na šikovnýho agenta. Začal bych tím, že bych zkusil poslat e-mail na PRAGUE.CUSTOMER@THY.COM s žádostí o změnu na vybrané lety.
Pokud by to nezafungovalo do týdne, tak pak bych poslal nejprv feedback přes web a pak bych případně teprve volal na call centrum a zároveň bych se obrnil trpělivostí. Zvedají to docela rychle, ale celý proces bývá strašně dlouhý...

Pokud budeš volat na call centrum, připrav si číslo toho webovýho feedbacku. Bez něj tě nikam nepřepojí.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2022 14:35 
VIP

Díky. Zase jsem o něco chytřejší. Tak nebudeme tak dlouho čekat. Jinak seating je v Economy už placený :lol:

Nevíš, kde se dá získat ten seznam oblastí? Nevygooglil jsem ho. Partnerka stejně asi bude chtít stěhovat půlku domácnosti sem a tam, tak nejspíš na multicity nedojde. Kdyby ne, lákala by mě "zkratka" přes Thajsko nebo Bali.

Krom toho, jak to mají u eco s tranzitním hotelem? Dávají ho? Ale asi není šance, aby pokryl rovnou 26 hodin, co? :D Přílet 23:55 a odlet 2:50 (+2).

A taky jsme trochu doufali, že nějaké další lety do Vietnamu do března přidají :lol: Přeci jen jsme kupovali skoro rok dopředu.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2022 14:59 
Diskutér

michal5 píše:
Jinak seating je v Economy už placený

tak to mi ušlo :)
michal5 píše:
Krom toho, jak to mají u eco s tranzitním hotelem? Dávají ho? Ale asi není šance, aby pokryl rovnou 26 hodin, co? Přílet 23:55 a odlet 2:50 (+2).

max 2 noci, takže ano - https://www.turkishairlines.com/en-at/f ... l-service/
Ale musí to být layover vynucený letovým řádem, tj. nejde o to, co máš na letence, ale o to, že přiletíš do Istanbulu a navazující spoj je první spojení s TK do dané destinace po tvém příletu do IST.
Zároveň to znamená, že pokud změní letový řád a přidají nějaký spoj mezi, může se stát, že nárok na hotel mít nebudeš.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2022 15:02 
Diskutér

michal5 píše:
Nevíš, kde se dá získat ten seznam oblastí?

Myslím, že by měl být stejný jako pro awardy
https://www.turkishairlines.com/en-at/m ... d-tickets/
dole "Award region table"
ale bez záruky...

PříspěvekNapsal: 07 říj 2022 15:12 
VIP

Ještě jednou díky za info.

Region Far East se zdá celkem velkorysý. Vše od Japonska přes Hong Kong, Mongolsko, Filipíny, Koreu (tu Jižní) až po Srí Lanku :lol:

PříspěvekNapsal: 18 říj 2022 13:49 
VIP

České číslo na pražskou kancelář funguje, ale nikdo to tam nezvedá.

Nejbližší kanceláře Turkishe jsou ve Vídni - jedna kousek od Opery a druhá na letišti. Případně se dá použít jejich mezinárodní linka s tureckou předvolbou. Přes online klikátko jde dělat jen jednoduché změny. Pokud potřebujete dokoupit letenku na přelet při open-jaw, nedoporučuji to s Turkishem řešit přes e-mail.

V případě změny o 15 minut nebo více, se dá s itinerářem kouzlit:
- možno je změnit destinaci v rámci regionu (viz tabulka pro awardové lety)
- např. ve Far East je vše od Japonska přes Mongolsko, Filipíny, Indonésii, Srí Lanku nebo Barmu
- posun o -7/+15 dnů
- lze vytvořit i multicity
- rebooking bez doplatku
- nelze rebookovat na lety neoperované Turkish Airlines, ačkoliv je mají nahrané v systému
- lety v březnu do Vietnamu jsou už teď dost plné (to je tak, když místo 7 dnů v týdnu, létají teď jen 3 dny)
- bezplatný TourIstanbul je možný jen, pokud dřív neletí jiný let od Turkishe

Úspěšně uděláno open-jaw PRG-HAN/DPS-PRG z PRG-HAN-PRG.

PříspěvekNapsal: 20 říj 2022 11:59 
Diskutér

michal5 píše:
Úspěšně uděláno open-jaw PRG-HAN/DPS-PRG z PRG-HAN-PRG.
gratuluji :)
michal5 píše:
České číslo na pražskou kancelář funguje, ale nikdo to tam nezvedá.
K tomu jen doplním, že telefon nezvedají už asi tak 4 roky. Ale e-mail funguje a reagují na něj svižně. A obecně platí, že v kancelářích jsou šikovnější a pravděpodobně mají i více oprávnění než na infolince, kde opravdu hodně záleží, na jakého agenta narazíš...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina