Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 dub 2020 10:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Air France
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2016 18:39 
Diskutér

Máte někdo ponětí jak teď vypadá občerstvení v Y na letu prg-cdg?

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2016 15:18 
VIP

gigy píše:

sladký nebo slaný, preclíky nebo mini sušenky

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2016 22:43 
Moderátor

gigy píše:

let cdg-prg snad pomuze

Přílohy:
Camera HDR Studio - 1461441871897.jpg
Camera HDR Studio - 1461441871897.jpg [ 365.7 KiB | Zobrazeno 5883 krát ]

PříspěvekNapsal: 16 kvě 2016 08:38 
Diskutér

Díky, jen jsem chtěl vědět jestli to už není jak ČSA, tohle nevypadá zas tak zle.:)

PříspěvekNapsal: 12 čer 2016 17:05 
Diskutér

Ahoj, známí měli dnes letět La Paz - Praha přes Limu a CDG, let Lima-CDG je zrušen, na přepážce v La Pazu je odbavili pouze do LIM, žádné další informace, nikdo jim nenapsal mail, nikdo jim nic neoznámil, když se teď kouknu na jejich rezervaci přes af nebo klm zjistil jsem že jsou prebokovani až na zítřejší let KLM přes AMS, měli by proto mít nárok na hotel, jídlo atd protože budou v LIM asi 35h, jenže v LIM prý nemůžou pobočku AF nebo KLM najít, nikdo se s nimi nechce bavit, kdybych jim to já nenašel tak ani neví jak vlastně poletí, co mají teda v LIM dělat? Počkat na odbavení dnešního KLM do AMS? Telefon samozřejmě v neděli na AF ani KLM nikdo nebere, hrozný přístup, co tam ty lidi bez internetu a se slabší Aj potom mají dělat? Jsou dost zoufalý, nejhorší mi prostě přijde to že jim nikdo nic neoznámil, prostě místo do PRG vám zavazadla odbavime jen do LIM, nic víc nevím, čau, opravdu hrozný přístup.

PříspěvekNapsal: 12 čer 2016 18:05 
Diskutér

V tomto prípade im neostane nič iné ako si zaobstarať ubytovanie na vlastnú päsť, nechať si potvrdiť zrušenie letu (ak je to možné) a letenky na ďalší let.

Prípadne ešte možno skúsiť nájsť prepážku skyteamu alebo ďalšej leteckej spoločnosti z aliancie- Aeromexico, Aerolineas Argentinas, Delta Airlines, možno Alitalia.

Treba si odložiť všetky účty za ubytovanie, taxi, občerstvenie atď a po návrate ich žiadať preplatiť.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2016 16:35 
VIP

pár dotazů k AF, čeká nás poprvé večerní CDG-PRG..

máme letenky v tarifu economy mini, třída X, bez odbavených zavazadel

1) po přihlášení do rezervace na webu AF nejde udělat seating, píšou, že až na letišti.
mám trochu obavu, aby už všechna místa nebyla rozebraná a nehodili nás všechny někam na middle,každého jinam. Navíc chci trochu fotit.. takže:
- nejde to nějak obejít a udělat seating dřív?
- jak velké je riziko, že při online checkin už budou místa hodně probrána?
- nabízí pak systém volbu sedadla, nebo přidělí něco sám?

2) máme pouze příručák, víc není třeba, ale zarazil mne rozměr 55x35x25cm, tedy neobvykle malá šířka, i ryanair má povoleno 40cm.
-jak moc to AF obvykle hrotí? nehodlám tahat žádný nadrozměr, prostě běžný 40l batoh, co používám všude jako příručák a letěl už asi 70x s různýma lowcostama, vždy bez problémů..

3) s klasickými dopravci toho moc nenalítám, přesto si říkám, zda má cenu založit nějaký FFP a nechat si načíst míle.. podle tohoto se vyplatí nejvíc s ok plus, je to tak?
http://www.wheretocredit.com/cestina/air-france/x

PříspěvekNapsal: 29 čer 2016 16:50 
VIP

1) nejde, 30h před si udělej online, je dost málo lidí co si seating u airlines platí nebo má status a může si vybírat
2) většinou klasické společnosti řeší víc váhu než rozměry, pokud tam nepřijdeš s velkou krávou teda
3) podle otázky bych řekl - nemá :lol:

PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 00:40 
VIP

Pokud mate letenku koupenou dohromady (jedna rezervace), tak vas s nejvetsi pravdepodobnosti daji vedle sebe (leda ze by bylo fakt narvano a byli jste jedni z poslednich na check-inu).

Se zavazadlem v pohode, u AF mi nikdy velikost nekontrolovali, vahu zkouknou maximalne na check-inu, ale jestli nemas odbavene zavazadlo, tak tam ani nechod a ses v pohode.

Pokud poletis jen jednou, tak to opravdu smysl nema, dostanes jen maximalne par drobnych, dost mozna vubec nic (tarif economy mini). A pokud, tak Ok plus by byl asi posledni, ktery bych zvolil (radsi Delta SkyClub nebo Flying Blue)

PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 07:11 
VIP

V této souvislosti také poprosím zkušené o radu. Poletíme Frankfurt - Seattle v 6 lidech. Má to v tomto případě význam? A dají se pak míle sloučit - převést na 1 osobu, a co by se za to dalo pořídit ? Letenky máme od Delty. Díky.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 07:53 
Moderátor

2anavi: Klasické sloučení nebo převedení mil na někoho jiného obecně buď nelze nebo za takový poplatek, že to pozbývá smysl. Zkus si ale projít podmínky pro Family program - tam většinou sbírá body Head od všech zapsaných a pak je užije dle svého. Nekumulují se ale pro získání statusu Heada a nebývá to od členů vždy plná hodnota mil, co si zasloužili, někdy méně ( samozřejmě dle letové třídy, ve které máš rezervaci - což u levné není nic nebo 25%).
Nevím, jak to je u všech členů ST, ale mělo by to jít u saudského Alfursanu nebo korejského Skypassu. Na podmínky se ale musíš podívat do jejich programů. Pak tedy zvážit, zda to má vůbec smysl či ne.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 16:04 
VIP

Díky za čas a vyčerpávající odpověd. To mě opět utvrdilo v pocitu, že nemá význam registraci a zápočet mil dělat.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 16:17 
VIP

to jsem si myslel taky, nakonec jsem si u delty účet založil a teď jsem si za ty různý 25% cesty dal (po dvou letech sbírání) 4 lety po USA za 11,20. Za to nic nedáš a neexpiruje to (teda u tý delty).

PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 16:26 
Moderátor

anavi píše:
Díky za čas a vyčerpávající odpověd. To mě opět utvrdilo v pocitu, že nemá význam registraci a zápočet mil dělat.

To zase ne...., když nic jiného, tak, jak uvádí brum, je delta dobrá (zatím) v tom, že míle neexpirují a hodí se třeba nejen po US, ale i po Asii. Jen někdy to moc nepřibývá - za bídnou třídu s AF přes půl světa do PPT RT jsem měl jen cca 5000 mil :(

PříspěvekNapsal: 03 črc 2016 21:58 
Kolemjdoucí

hele ako zbierat mile ta v podstate nic nestoji tak preco si to nezalozit, ja som mal takto zalozeny Miles and Smiles u TK s tym ze, vsak ked uz letim s A* tak nech sa to aspon niekam pocita, a uz tam mam mile na jednosmerku v businesse z PRG do DXB :D (DXB preto lebo na tak blizky let na ktory mi stacia mile je to asi jedina destinacia kde od TK lieta widebody :D)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina