Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 črc 2021 16:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cestovní připojištění na Covid do zahraničí.
PříspěvekNapsal: 31 pro 2020 12:21 
Tazatel

Ahojte.

Konec ledna budeme trávit v Maroku.
Řeším Cestovní připojištění do zahraničí / jde mi výhradně o zdravotní/ .
Všechny pojišťovny co jsem kontaktoval mají Covid ve vyjímkách z pojištění . /u červených zemí/
Jak jste to řešili vy?

Předmět příspěvku: Re: Cestovní připojištění na Covid do zahraničí.
PříspěvekNapsal: 31 pro 2020 12:57 
Diskutér

ahoj, nedávno jsem narazil, že to výslovně kryje Colonnade:

https://www.colonnade.cz/cestovani/

Citace:
Pokud je v Rozcestníku MZV uvedeno, že vycestování z České republiky je možné (bez ohledu na úroveň rizika v „Semaforu“) – rádi Vás pojistíme.
Pokud je uvedeno, že je do cílové destinace doporučeno cestovat jen v nezbytných případech (bez ohledu na úroveň rizika v „Semaforu“) – rádi Vás pojistíme.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2020 13:24 
Diskutér

Díky za tip. O Colonnade jsem v životě neslyšela, ale to o ničem nevypovídá, samozřejmě. Pokud by to chtěl člověk i se stornem a karanténou, tak je to ovšem pálka.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2020 16:12 
VIP

Uz tady to tema je. ERV (pokud neni vydano vyslovene nedoporuceni) nebo Uniqa. Plus tam jeste padlo jedno doporuceni, ale to nepamatuju.

PříspěvekNapsal: 05 led 2021 18:50 
Návštěvník

Vláďa píše:
Ahojte.

Všechny pojišťovny co jsem kontaktoval mají Covid ve vyjímkách z pojištění . /u červených zemí/
Jak jste to řešili vy?

Já jsem pojištěn přes kartu u Equa banky, takže se o pojištění nestarám. Teď jsem si pročetl výluky a nic takového tam není. Tudíž se zodpovědnosti nemohou zříci. A pokud cestuješ častěji, zdá se mi to jako docela dobrá alternativa

PříspěvekNapsal: 05 led 2021 19:02 
Diskutér

Jo tak ten byl dobrej. Je úplně jedno co a jak je ve výlukách popsány, protože v okamžiku škodní události si pojišťovna jede podle svých pravidel. Což znamená, že plnit nebude chtít a bude se naopak opírat o paragrafy, které s tím nemají nic společného.

PříspěvekNapsal: 06 led 2021 09:08 
Návštěvník

floodland píše:
Jo tak ten byl dobrej. Je úplně jedno co a jak je ve výlukách popsány, protože v okamžiku škodní události si pojišťovna jede podle svých pravidel. Což znamená, že plnit nebude chtít a bude se naopak opírat o paragrafy, které s tím nemají nic společného.

Pokud se bude opírat o paragrafy které s tím nemají nic společného, spadne na hubu, protože jí to nedá žádnou podporu. Ona známá aférka, kdy pojišťovny neplatili po záplavách, vychází z jasné definice a rozdílu zátopy a záplavy a z toho, že v podmínkách bylo jmenováno, že pojištění je proti záplavě, ale ne zátopě (co si moje sklerotická paměť vybavuje). Proto vyhráli, i když v nesouvisejících paragrafech je jasně psáno, že soud respektuje slabší pozici (tj. pozici zákazníka který nemá takový právní servis jako velké korporace) a slabší pozice má díky tomu určité výhody (nejsem právník, tudíž ti to nevysvětlím přesně s odkazy. Ale použij google).

Je možné, že v nějakém nesouvisejícím paragrafu je jasně dáno, že se výluka vztahuje při cestě do epidemické oblasti. Ale to je otázka skutečně pro právníky. Pokud budu jen tvrdit, že se pojišťovna vždy vyvlékne, jsme na úrovni debaty po dešeti pifech

PříspěvekNapsal: 06 led 2021 09:24 
Diskutér

Mablung píše:
Vláďa píše:
Ahojte.

Jak jste to řešili vy?

Já jsem pojištěn přes kartu u Equa banky, takže se o pojištění nestarám. Teď jsem si pročetl výluky a nic takového tam není. Tudíž se zodpovědnosti nemohou zříci. A pokud cestuješ častěji, zdá se mi to jako docela dobrá alternativa

Všechny běžné celoroční pojistky v případě COVID plnit nebudou, pokud to nemají přímo uvedeno (zatím taková není). Takže prosím o neklamání ostatních, tak ať se nedostanou do problémů. Pandemie/epidemie mají všichni ve vyjímkách. Dokonce i jedno z nej pojištění ke kartě od ČSOB Premium kryje jen pokud není země v červené zóně.

PříspěvekNapsal: 06 led 2021 11:45 
VIP

A plnění v Tanzánii? Ta covid jaksi neřeší a v lékařské zprávě bude místo něj zápal plic, angína, chřipka.... Taky nebudou plnit ani sračku nebo úraz na motorce? Mám celoroční Kooperativu přes Erste.

PříspěvekNapsal: 06 led 2021 13:20 
Diskutér

Vše ostatní samozřejmě plnit budou, jen ne Covid.

PříspěvekNapsal: 06 led 2021 20:22 
Návštěvník

s0ny píše:

Všechny běžné celoroční pojistky v případě COVID plnit nebudou, pokud to nemají přímo uvedeno (zatím taková není). Takže prosím o neklamání ostatních, tak ať se nedostanou do problémů. Pandemie/epidemie mají všichni ve vyjímkách. Dokonce i jedno z nej pojištění ke kartě od ČSOB Premium kryje jen pokud není země v červené zóně.

Jak bych ti to řekl? Díval jsem se do smlouvy a epidemii v podmínkách prostě nemají. Chystám se do Brazílie, takže to je pro mě docela aktuální
https://www.equabank.cz/download/1253-r ... isteni.pdf
Použij vyhledávání. O epidemii tam ve výlukách nic není. Ani v celém dokumentu. Takže pokud neexistuje nějaký obecný právní předpis, toto pojištění na covid platí.

PříspěvekNapsal: 06 led 2021 20:32 
Návštěvník

Abych ti to ukázal. Tady je Erste

Článek 10 – Výluky z pojištění
1) Pojištění se nevztahuje na jakékoliv události, které
vznikly v důsledku:
a) válečných událostí, vzpoury, stávky, povstání
nebo jiných hromadných násilných nepokojů,
b) teroristických aktů (tj. násilných jednání motivo -
vaných politicky, sociálně, ideologicky nebo
nábožensky); tato výluka se neuplatní pro
pojištění LVZ a pro úrazové pojištění,
c) zásahu státní moci nebo veřejné správy,
d) působení jaderné energie,
e) chemické nebo biologické kontaminace,
f) epidemie, pandemie.
Výluky uvedené v tomto odstavci se neuplatní pro
pojištění STORNO.
2) Neuhradíme újmu (škodu) způsobenou úmyslně
pojištěným, pojistníkem, oprávněnou osobou nebo
jinou osobou z podnětu některého z nich.
3) Z cestovního pojištění nevzniká právo na pojistné
plnění ze škodných událostí, které nastanou 91.
a následující dny souvislého pobytu v zahraničí.
4) Nastane-li škodná událost v době, kdy jste v prodlení
s placením pojistného, nejsme z důvodu vzniku této
škodné události povinni poskytnout pojistné plnění.
5) K pojištění se mohou vztahovat ještě další výluky
uvedené v pojistné smlouvě, pojistných podmínkách
nebo vyplývající z právních předpisů.

Tohle je část Equa. Žádná epidemie

14.1. Pojistitel není pro všechny druhy pojištění povinen plnit, pokud došlo ke škodné události za následujících okolností nebo v jejich důsledku:
14.1.1. úmyslného jednání pojištěného, pojistníka nebo další osoby z jejich podnětu, přičemž na roveň úmyslu je postaveno lehkovážné
jednání nebo opomenutí, při kterém musel být vznik škody předpokládán nebo očekáván,
14.1.2. porušení právních předpisů platných v dané zemi, a to i výtržností, kterou pojištěný vyvolal, nebo v souvislosti s trestnou
činností, kterou pojištěný spáchal,
14.1.3. občanských válek nebo válečných událostí, invazí, vojenského puče nebo násilného uchopení moci, povstání, revoluce,
teroristických akcí a sabotáží, nebo jiných násilných nepokojů, stávek nebo zásahu veřejné moci a v příčinné souvislosti
s nimi,
14.1.4. atomových výbuchů, jaderného či ionizujícího záření, jakož i radiací,
14.1.5. manipulace se zbraněmi, výbušninami, hořlavinami a toxickými látkami,
14.1.6. v případě škodní události vzniklé v souvislosti nebo v důsledku nemoci - požívání nebo po požití alkoholu nebo po aplikaci
návykových toxických či omamných látek pojištěným nebo zneužití léků pojištěným, kdy je jasná příčinná souvislost se
vznikem škodní události. To neplatí, pokud látky podle věty prvé obsahovaly léky, které pojištěný užil způsobem předepsaným
pojištěnému lékařem a pokud nebyl lékařem nebo výrobcem léku upozorněn, že v době aplikace těchto léků nelze vykonávat
činnost, v jejímž důsledku došlo ke škodné události,
14.1.7. sebevraždy nebo pokusu o sebevraždu pojištěného,
14.1.8. úmyslného sebepoškození nebo poškození tělesné schránky jinou osobou na žádost pojištěného,
14.1.9. řízení motorového vozidla, plavidla, letadla či balónu, pro něž neměl pojištěný příslušné oprávnění, nebo které bylo p ...

PříspěvekNapsal: 06 led 2021 22:40 
Diskutér

No neriskovala bych to a vzala si alespoň tohle: https://safetywing.com/nomad-insurance

PříspěvekNapsal: 07 led 2021 09:30 
Kolemjdoucí

Mablung píše:
Tohle je část Equa. Žádná epidemie

...

Je tam ještě bod:

14.1.14. výprav na odlehlá místa či do prostředí extrémních společensko-politických a klimatických podmínek: např. polární výpravy, výpravy do pouští, bažin, průzkum jeskyní, cesty do rozsáhlých neobydlených oblastí; cesty do oblastí, které státní nebo samosprávný či jiný veřejný orgán označil jako válečnou nebo životu a zdraví jinak nebezpečnou zónu a bylo jím nedoporučeno do dané oblasti cestovat;

Aktuálně je nedoporučeno cestovat/doporučeno cestovat jen v nezbytných případech skoro všude. Podobnou výjimku má většina cestovních pojištění.

PříspěvekNapsal: 07 led 2021 10:23 
Diskutér

Dovolím si oprášit svůj příspěvek v jiném vláknu
ERGO pojišťovna hradí i léčbu v souvislosti s COVID-19, pokud do země přicestujete legálně (tj. dodržíte veškerá pravidla pro vstup do destinace). Mapa či doporučení dle mzv není pro toto pojištění relevantní. Nehradí se však testy na COVID-19 provedené za jakýmkoliv účelem. Stejně tak se nehradí náklady v souvislosti s opatřeními preventivní povahy (například karanténa z důvodů setkání s nakaženou osobou, odmítnutí nástupu do letadla z důvodu zvýšené teploty). Čili nějaká rizika stále zůstávají na cestovateli.
Úplný text k tomuto krytí zde - https://ergo.cz/fileadmin/user_upload_c ... _final.pdf

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina