Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 zář 2019 20:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ethiopian Airlines
PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 06:59 
VIP

Ok, vyborne, to sem chtel slyset. Dekuju :)

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 08:11 
VIP

Sau píše:
Nemáte někdo aktuální informace, jak je to s potřebou víz při přestupu v ADD? Nebo spíš jak to bude po novém roce, pokud by se něco měnilo? Co sem pátral tak se informace vcelku liší. V lednu tam budu mět 2x přestup, 4 a 6 hodin a jde mi o to, jestli aj při enom přestupu budu moset nějaký typ víz vyřizovat, platit... Ven z letiště nepujdu zcela jistě, budu jen přestupovat na letech s Ethiopean na cestě do Tanzánie.
Praktická informace může být to, že z tranzitu (obchody, restaurace, salónky) nemusíš na security u tvého gejtu. Vyber si tu nejkratší frontu a ke svému gejtu projdeš "vnitřkem".

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 08:56 
VIP

Jo, to je dobre vedet :)

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 10:13 
Diskutér

Tento rok v aprili ziadne viza nebolo treba. Trojhodinovy prestup v nocnych hodinach ale zdaleka nebol prijemny zazitok. Bolo to o predierani sa masou ludi cez preplneny terminal (vratane salonika, kde si nebolo ani kde sadnut) pri nefungujucej/nestihajucej klimatizacii.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 10:30 
VIP

jfk píše:
Tento rok v aprili ziadne viza nebolo treba. Trojhodinovy prestup v nocnych hodinach ale zdaleka nebol prijemny zazitok. Bolo to o predierani sa masou ludi cez preplneny terminal (vratane salonika, kde si nebolo ani kde sadnut) pri nefungujucej/nestihajucej klimatizacii.
Jo, bývá to maso. Proto je dobré vědět, že se nemusíš prodírat přes masu lidí na security u tvého gejtu, ale můžeš si vybrat kratší frontu u kteréhokoliv gejtu.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 12:32 
Kolemjdoucí

Já teda v ADD přestupoval jen dvakrát, nicméně mi to zase tak hrozný nepřipadalo... Sednout si bylo kde, záchody relativně čistý, letiště docela přehledný a ne moc velký... Ale možná jsem měl štěstí. Kdybych si měl vybrat mezi ADD a CDG, tak radši Etiopii.

Jinak to bylo jedno z mála letišť, kde jsem si i docela nakoupil - karton cigaret (Marlboro) za 15$, výborný zrnkový kafe taky za pár korun...

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 13:14 
VIP

Bong píše:
výborný zrnkový kafe taky za pár korun...
Úplně za pár korun na letišti není, asi 14 USD/kg, ale fakt výborný. A hodí se i do strojů, nejen pro jejich tradiční přípravu.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 20:27 
Kolemjdoucí

Však tři stovky za kilo dobrýho kafe je myslím si pěkná cena :-) U nás dáš za půl kila zrn v Tchibu (chuťově průměr) 250 korun a kdybych bral v pražírně nějakej ekvivalent toho co jsem koupil v ADD tak jsem tak na sedmi stovkách za kilo. Teda pokud srovnáváš s cenama v ČR, je mi jasný, že mimo letiště bude v Etiopii cena ještě příznivější.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 20:54 
VIP

Bong píše:
Teda pokud srovnáváš s cenama v ČR, je mi jasný, že mimo letiště bude v Etiopii cena ještě příznivější.
Srovnávám i s cenami v ČR. Zkouším leccos, zatím mi nejvíc chutnala guatemalská arabica z holešovické pražírny za 360 Kč/kg. A to jsem chutnal i mnohem dražší kávy. Není to z jednoho šálku, kupuji vždy minimálně po půl kile. Ale je fakt, že někdy více než na kafi záleží na seřízení mlýnku. Stačí pár kliků doleva nebo doprava a chuť je úplně jiná.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 21:03 
Kolemjdoucí

Očividně máš mnohem lepší přehled než já :-)

Já piju kafe jenom ráno - z mokka konvičky (a nechtěj vědět v čem to melu), občas Nescafé :-)

A díky za tip na pražírnu - máš na mysli tuhle ? https://www.kavaprodej.cz/clanek/kontakty

Je fakt, že mají lepší ceny než tam kde jsem čas od času objednával.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 21:10 
VIP

Bong píše:
A díky za tip na pražírnu - máš na mysli tuhle ? https://www.kavaprodej.cz/clanek/kontakty

Je fakt, že mají lepší ceny než tam kde jsem čas od času objednával.
JJ, etiopský kafe tam stojí 370 Kč/kg. To je skoro jako na letišti v ADD, abychom se vrátili k tématu.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 22:41 
Kolemjdoucí

Jojo, na to etiopský jsem se tam díval, určitě vyzkouším, doteď jsem kupoval přibližně za dvojnásobnou cenu :-)

Ještě by tady někdo mohl přijít s tipem na to, kde u nás koupit karton červenejch Marlboro za podobnou cenu jako kilo toho kafe :-D

PříspěvekNapsal: 13 zář 2019 07:38 
VIP

Bong píše:
Jojo, na to etiopský jsem se tam díval, určitě vyzkouším, doteď jsem kupoval přibližně za dvojnásobnou cenu :-)

Holešovickou pražírnu taky můžu doporučit, nakupujeme tam už pár let. Vyzkoušeli jsme různé kávy z jejich nabídky a nejvíce nám chutná právě Ethiopia Sidamo :)

PříspěvekNapsal: 13 zář 2019 08:16 
VIP

Bong píše:
Ještě by tady někdo mohl přijít s tipem na to, kde u nás koupit karton červenejch Marlboro za podobnou cenu jako kilo toho kafe :-D

Tipnul bych Sapa. Akorát nesmíš vypadat jako celní správa nebo ČOIka

Naposledy upravil michal5 dne 13 zář 2019 09:20, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 13 zář 2019 09:17 
VIP

Marcela píše:
Bong píše:

Holešovickou pražírnu taky můžu doporučit, nakupujeme tam už pár let. Vyzkoušeli jsme různé kávy z jejich nabídky a nejvíce nám chutná právě Ethiopia Sidamo :)
Zkusím. Za zkoušku stojí i moje oblíbená Guatemala Tres Maria.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina